Premier Liga

Është publikuar edhe formacioni i javës së 22-të në kampionatin më të fortë në botë, Premier Ligë, ku bien në sy nga 2 lojtar të Manchester United dhe 2 të rivalit lokal, Man City. Ky është formacioni i javës së 22-të (3-3-2-2):

Cesar (Queens Park Rangers)

Williams (Swansea)    –  Nelsen (Queens Park Rangers)    – Cole (Chelsea)

Parker (Tottenham) –  Carrick (Mancheter United) –   Lampard (Chelsea)

James Milner (Man City)              –        Eden Hazard (Chelsea)

Robin van Persie (Manchester United)      –       Carlos Tevez (Man City)

/manutshqip.com

  • besir caci

    po hajt se po pajtohem per krejt por per parkerin i cili luajti vetem nje gjysloj ajo po me habit pak por ne regull ju dini